Gazidanışmanlık Belgelendirme

 

GAZİDANIŞMANLIK BELGELENDİRME

 

Gazi Danışmanlık A.Ş. Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından yetki kapsamındaki ulusal yeterliliklere göre sınav ve belgelendirme faaliyetlerini yürüten Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşudur.

Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşu; Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından ya da Avrupa Akreditasyon Birliği bünyesinde çok taraflı tanıma anlaşması imzalamış başka akreditasyon kurumlarınca ilgili ulusal yeterliliklerde TS EN ISO/IEC 17024 standardına göre akredite edilmiş, Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından yapılan inceleme, denetim ve değerlendirme sonucunda ulusal yeterliliklere göre sınav ve belgelendirme faaliyetlerini yürütmek için gerekli şartları sağladığı tespit edilen personel belgelendirme kuruluşudur.

 

MYK web sitesine ulaşmak için tıklayınız

Ulusal yeterliliklere ulaşmak için tıklayınız

 

Gazi Danışmanlık A.Ş. 26.04.2023 tarihinde AB-0463-P akreditasyon numarası ile Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından akredite edilmiş ve… 26.09.2023 tarihinde YB-0364 kodu ile Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından yetkilendirilerek yetki kapsamındaki ulusal yeterliliklerde sınav ve belgelendirme faaliyetlerine resmen başlamıştır.

MYK Yetki Belgesi için tıklayınız.

 

 

MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ

 

Mesleki Yeterlilik Belgesi, Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından oluşturulan ulusal yeterliliklerde belirtilen koşulları sağlaması durumunda herhangi bir meslekten bireyin sahip olabileceği bir belgedir.

Bunun istisnaları tıp, diş hekimliği, hemşirelik, ebelik, eczacılık, veterinerlik, mimarlık (Avrupa Birliği´nin otomatik olarak tanınması çerçevesindeki meslek sahipleri), mühendislik meslekleri ve en azından temel eğitimdir ve bunların giriş şartları kanunla düzenlenen bir meslektir. Mesleki yeterlilik belgesi diğer tüm meslekler için geçerlidir.

Mesleki yeterlilik sertifikaları, insanlara kendi uzmanlık alanlarında yeterli bilgi ve becerileri gösterme fırsatı verir. Bunun için MYK tarafından akredite edilmiş bir belgelendirme kuruluşu görevlendirilmiştir. Bir meslek için mesleki yeterlilik belgesi almak isteyen kişiler, o meslek için akredite olan akreditasyon kuruluşu ile iletişime geçmelidir. Akredite bir belgelendirme kuruluşu kişinin başvurusunun uygun olduğunu tespit ederse kişi değerlendirmeye alınır. Bu değerlendirme, çeşitli sınav türlerini içerebilir. Değerlendirme sonucunda başarılı olan adaylara mesleki yeterlilik belgesi verilecektir.

Bir adayın mesleki yeterliliği belirli bir süre ( 2 yıl, 5 yıl vb. ) için geçerlidir. Mesleki yeterlilik belgesinin geçerlilik süresi, geçerlilik süresinin uzatılması ve geçerlilik süresinin bitiminde yeni bir yeterlilik elde etme prosedürü her ulusal yeterlilikte ayrıntılı olarak açıklanmaktadır.

 

 

 

Belgelendirme Kapsamı

  Kuruluşumuz tarafından belgelendirme yapılan yeterlilikler ve standartlar aşağıdaki listede yer almaktadır;

  • 11UY0011-3 AHŞAP KALIPÇI SEVİYE 3 (Rev 3)
  • 11UY0023-3 İNŞAAT BOYACISI SEVİYE 3 (Rev 2)
  • 12UY0048-3 DUVARCI SEVİYE 3 (Rev 1)
  • 12UY0055-3 ALÇI SIVA UYGULAYICISI SEVİYE 3 (Rev 1)
  • 16UY0253-2 İNŞAAT İŞÇİSİ SEVİYE 2 (Rev 0)
  • 17UY0328-3 SERVİS ARACI ŞOFÖRÜ SEVİYE 3 (Rev 0)
  • 17UY0330-3 TAKSİ ŞOFÖRÜ SEVİYE 3 (Rev 0)

 

 

FR.65 BAŞVURU FORMU

FR.81 SINAV PROGRAMI FORMU

FR.59 ÖNERİ, İTİRAZ VE ŞİKAYET FORMU Rev.010004

SZ.01 BELGE KULLANIM SÖZLEŞMESİ Rev.020002

TH.02 ADAY TAAHHÜDÜ Rev.040001

TT.18 LOGO KULLANIM TALİMATI

TT.19 PERSONEL BELGELENDİRME HİZMETLERİ ÜCRETLENDİRME TALİMATI REV.030004