NE YAPIYORUZ ?

 

 

Hafriyat Taşıma Kabul Belgesinin verilmesi:  Kazı öncesi tarafımıza yapılan belge başvurusunda gerekli evrakların teslim edilmesi ve incelenmesinin akabinde, Hafriyat Taşıma Kabul Belgesi hazırlanmaktadır.

 

Hafriyat kamyonlarının uydu takip sisteminden anlık takibinin yapılması: Şirketimiz hafriyat personeli tarafından şehir geleninde hafriyat kamyonu olarak çalışan tüm araçlar uydu takip sistemi üzerinden canlı olarak izlenmektedir. Araçların damper kaldırması, çalışması ya da durması vb. tüm durumların takibi yapılmakta olup, olası ihlal durumlarında kolluk kuvvetlerle iletişime geçilmektedir.

 

Denetim, Kontrol ve Saha Ölçüm Faaliyetlerinin yapılması: Hafriyat Birimine bağlı saha ekiplerimiz tarafından Büyükşehir Belediyesi sınırları içinde yer alan tüm kazı/yıkım işleri mobil araçlarla sürekli takip edilmektedir. Ayrıca, Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleriyle koordinasyon sağlanarak, Kanun ve yönetmeliğe aykırı her türlü durumda çevre kirliliğinin ve kaçak dökümün önüne geçilmesi sağlanmaktadır.

 

Düzenli depolamanın sağlanması: Hafriyat Depolama Sahalarımıza gelen hafriyat toprağı, inşaat ve yıkıntı atıklarının düzenli depolanmasının sağlanması, geri dönüştürülebilir malzemenin geri kazanılması işlemleri Çevre Kanununa göre yapılmaktadır.  

 

AR-GE Çalışmaları: Araştırma ve Geliştirme çalışmaları günümüzde her alan ve konu için yapılan çalışma modelidir. Gazi Danışmanlık olarak Hafriyat toprağı, inşaat ve yıkıntı atıkları ile ilgili kanun, yönetmelik, mevzuat ve teknik-teknolojik yenilikler kapsamında AR-GE çalışmaları yapılmaktadır.